29 Master Div First Place Best of Div Best of Show Spirit Figure Cal Stewart

 

 

MASTER'S DIVISION

 

First Place

and

Best of Show

 

Category: Spirit Figure

 by Cal Stewart

 

27 Master Div First Place Animal Design Michael Ford

 

MASTER'S DIVISION

 

First Place

and

People's Choice Award

 

Category:  Animal Design

by Michael Ford

 

 

28 Master Div First Place Fiber Works Shelia Guidry

 

MASTER'S DIVISION

 

First Place

 

Category:  Fiber Works

by Shelia Guidry

 

30 Master Div First Place Gourd Mask Michael Ford

 

 

MASTER'S DIVISION

 

First Place

 

Category:  Gourd Mask

by Michael Ford

 

 

31 Master Div First Place My Idea Cal Stewart

 

 

MASTER'S DIVISION

 

First Place

 

Category:  My Idea

by Cal Stewart

 

32 Master Div First Place Sculpture Shelia Guidry

 

 

MASTER'S DIVISION

 

First Place

 

Category:  Sculpture

by Shelia Guidry

 
 

33 Master Div First Place Vessels Shelia Guidry

 

 MASTER'S DIVISION

 

First Place

 

Category:  Vessels

by Shelia Guidry

 

34 Master Div First Place SW Native American Inspired Roy Cavarreta

 

 MASTER'S DIVISION

 

First Place

 

Category:  Southwest/Native American Inspired

by Roy Cavarretta

 

21 Advanced Div First Place Best of Div Animal Design Connie Fox

 

 

ADVANCED DIVISION

 

First Place

and

Best of Division

 

Category:  Animal Design

by Connie Fox

 

22 Advanced Div First Place VIP Award Carved Connie Fox

 

 

ADVANCED DIVISION

 

First Place

and

VIP Award

 

Category:  Carved

by Connie Fox

 

23 Advanced Div First Place Fiber Works Joanne Tompkins

 

 

ADVANCED DIVISION

 

First Place

 

Category:  Fiber Works

by Joanne Thompkins

 

24 Advanced Div First Place Vessel Mari Tarver

 

 

ADVANCED DIVISION

 

First Place

 

Category:  Vessels

by Mari Tarver

 

25 Advanced Div First Place Wearable Mari Tarver

 

 

ADVANCED DIVISION

 

First Place

 

Category:  Wearable

by Mari Tarver

 

26 Advanced Div First Place Mixed Media Paula Bownds

 

 

ADVANCED DIVISION

 

First Place

 

Category:  Mixed Media

by Paula Bownds

 

17 Intermediate Div First Place Best of Div Mixed Media Rebecca Truex

 

 

INTERMED. DIVISION

 

First Place

and

Best of Division

 

Category:  Mixed Media

by Rebecca Truex

 

11 Intermediate Div First Place Animal Design CC Rice

 

 

INTERMED. DIVISION

 

First Place

 

Category:  Animal Design

by C.C. Rice

 

12 Intermediate Div First Place My Idea Don Sharp

 

 

INTERMED. DIVISION

 

First Place

 

Category:  My Idea

by Don Sharp

 

13 Intermediate Div First Place Rebecca Truex

 

 

INTERMED. DIVISION

 

First Place

 

Category:  Mixed Media

by Rebecca Truex

 

14 Intermediate Div First Place Fiber Works Georgia Cunningham

 

 

INTERMED. DIVISION

 

First Place

 

Category:  Fiber Works

by Georgia Cunningham

 

15 Intermediate Div First Place Vase CC Rice

 

 

INTERMED. DIVISION

 

First Place

 

Category:  Vases

by C.C. Rice

 

16 Intermediate Div First Place Wearable Zeldajean Byrd

 

 

INTERMED. DIVISION

 

First Place

 

Category:  Wearable

by Zeldajean Byrd

 

18 Intermediate Div First Place Sculpture Patti Jo Newson

 

 

INTERMED. DIVISION

 

First Place

 

Category:  Sculpture

by Patti Jo Newson

 

19 Intermediate Div First Place Wall Hanging Jill Robinson

 

 

INTERMED. DIVISION

 

First Place

 

Category:  Wall Hanging

by Jill Robinson

 

20 Intermediate Div First Place SW Native American Inspired Clarissa Spence

 

 

INTERMED. DIVISION

 

First Place

 

Category:  Southwest/Native American Inspired

by Clarissa Spence

 

08 Novice Div First Place Best of Division Mixed Media Michael Munter

 

 

NOVICE DIVISION

 

First Place

and

Best of Division

 

Category:  Mixed Media

by Mike Munter

 

02 Novice Div First Place Animal Design Michael Munter

 

 

NOVICE DIVISION

 

First Place

 

Category:  Animal Design

by Mike Munter

 

03 Novice First Place Carved Michael Munter

 

 

NOVICE DIVISION

 

First Place

 

Category:  Carved

by Mike Munter

 

04 Novice Div First Place Painted Michael Munter

 

 

NOVICE DIVISION

 

First Place

and

Best of Division

 

Category:  Painted

by Mike Munter

 

05 Novice Div First Place Fiber Works Dee Reichert

 

 

NOVICE DIVISION

 

First Place

 

Category:  Fiber Works

by Dee Reichert

 

06 Novice Div First Place Bowls Roger Clausen

 

 NOVICE DIVISION

 

First Place

 

Category:  Bowls

by Roger Clausen

 

07 Novice Div First Place Vessel Dee Reichert

 

 

NOVICE DIVISION

 

First Place

 

Category:  Vessels

by Dee Reichert

 

09 Novice Div First Place My Idea Nancy Walsh

 

 

NOVICE DIVISION

 

First Place

 

Category:  My Idea

by Nancy Walsh

 

10 Novice Div First Place SW Native American Inspired Michael Munter

 

 

NOVICE DIVISION

 

First Place

 

Category:  Southwest/Native American Inspired

by Mike Munter

 

01 Youth Div First Place Best of Division 9 13 Yrs Skylar Wilson

 

 YOUTH DIVISION

 

First Place

and

Best of Division

 

by Skylar Wilson

Back to top
Back to top